Dom Kultury wypiękniał

Andrzej Kozik

Za nami już ponad rok życia w dobie pandemii. To niezwykle trudny czas także dla instytucji kultury, które ze względu na ograniczenia musiały odnaleźć się w całkowicie nowej rzeczywistości. Pracownicy Domu Kultury w Pilźnie wykorzystali ten okres sumiennie, dokonując licznych remontów.

Zmiany widoczne są już po wejściu do Domu Kultury, gdzie wita nas całkowicie odnowiony hol z kącikiem dla najmłodszych. Przebudowano klatkę schodową, jak i zaplecze sceniczne. Co istotne większość prac remontowych wykonali pracownicy placówki. Natomiast sala widowiskowa wzbogaciła się o nowy, mobilny projektor multimedialny z ekranem.

- Skupiłem się na tym, żeby przygotować naszą placówkę na nowe otwarcie. Oczywiście cały czas prowadzimy działalność kulturalną, jesteśmy aktywni i widoczni w sieci. W pandemicznych realiach staramy się dawać radość i wytchnienie mieszkańcom. Nie ukrywam, że brakuje nam bezpośredniego kontaktu. Jako dyrektor instytucji publicznej muszę postępować odpowiedzialnie i racjonalnie. Ufam, że wkrótce wrócą spotkania z udziałem publiczności - mówi Andrzej Kozik, dyrektor Domu Kultury w Pilźnie.

Dodajmy, że w ubiegłym roku dokonano także gruntownego remontu Muzeum Regionalnego w Pilźnie. Więcej o zmianach i planach Domu Kultury w najbliższym numerze "Naszego Pilzna".