Ścieżka sensoryczna w przedszkolu

Przedszkole Pilzno

W Przedszkolu Publicznym w Pilźnie dokonano oficjalnego otwarcia ścieżki sensorycznej, która powstała w ogrodzie przedszkolnym. Głównym celem tego projektu jest stworzenie dzieciom możliwości korzystania ze ścieżki bogatej w bodźce dotykowe i wzrokowe. To bardzo ważne wsparcie dla prawidłowego rozwoju zdolności analizowania i przetwarzania bodźców sensorycznych przedszkolaków, co z kolei przełoży się na ich prawidłowy rozwój we wszystkich sferach zgodnie z ich indywidualnym potencjałem.

- Zabawy na ścieżce rozwijać będą również motorykę dużą, poprawiać równowagę i koordynację ruchową, a także pobudzać receptory w stopach i dłoniach. Ścieżka została tak skonstruowana, by w zależności od potrzeb można było uzupełniać ją o dodatkowe elementy (kasztany, kamyki, liście itp.), dające możliwość ciekawej realizacji podstawy programowej. Otwarcie ścieżki sensorycznej połączone zostało z obchodami Dnia Dziecka, podczas których dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawach z grupą artystyczną Fama Show, konkursach oraz zajęciach w Muzeum Regionalnym w Pilźnie. Głównym wykonawcą ścieżki sensorycznej był Jan Kaczka, któremu składamy podziękowania i wyrazy uznania - mówi Halina Piątek, dyrektor przedszkola w Pilźnie.