Pożegnaliśmy Wandę Dziadek

Wanda Dziadek

We wtorek, 22 czerwca pożegnaliśmy Wandę Dziadek, która w 1981 r . objęła stanowisko Naczelnika Miasta i Gminy Pilzno i pełniła je do momentu przejścia na emeryturę we wrześniu 1988 roku. Pani Wanda bardzo mocno angażowała się w działalność publiczną oraz społeczną. Była osobą bardzo życzliwą i zawsze chętną do pomocy o niezwykle wysokim stopniu sumienności, przygotowania zawodowego, obowiązkowości oraz skrupulatności.

Życiorys:

Wanda Dziadek urodziła się 29 września 1933 r. w Pilźnie jako córka Stanisława i Marii Sikora. Uczęszczała do Technikum Rolniczego w Suchodole, gdzie w roku 1952 otrzymała Świadectwo Dojrzałości.

Pracę zawodową rozpoczęła w 1952 r. w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Przemyślu na stanowisku agronoma rejonowego. W 1957 r. podczas reorganizacji służby rolnej została przeniesiona do PPRN w Przemyślu, następnie pracowała w Powiatowym Związku Kółek Rolnych w Dębicy, a później w Prezydium Gromadzkiej Rady Narodowej w Łękach Dolnych.

Od 1973 r. Wanda Dziadek rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta i Gminy Pilzno na stanowisku Gminnego Kierownika Służby Rolnej, od 1979 r. równocześnie pełniła również rolę Zastępcy Naczelnika Miasta i Gminy d/s Produkcji Rolnej w Pilźnie. W 1981 r . objęła stanowisko Naczelnika Miasta i Gminy Pilzno, które pełniła do momentu przejścia na emeryturę we wrześniu 1988 r.

Za wzorowe i niezwykle sumienny wykonywanie swoich obowiązków Pani Wanda została odznaczona Brązowym, a następnie Srebrnym Krzyżem Zasługi, nadano jej również odznaczenie „Zasłużonego pracownika rolnictwa”.

W czasie trwania jej kadencji udało się zrealizować wiele ważnych dla miasta i gminy inwestycji. Na szczególną uwagę zasługują tu: powstanie Wodociągu i Stacji Uzdatniania Wody w Pilźnie, budowa Przedszkola Publicznego oraz oddanie do użytku bloku mieszkalnego w naszym mieście. Ponadto wyremontowano drogę z Pilzna na Przymiarki, wybudowano remizę OSP w Parkoszu i Strzegocicach oraz rozbudowano Szkołę Podstawową w Parkoszu.