47 par świętowało 50-lecie

Złote Gody Pilzno

47 par z terenu miasta i gminy Pilzno świętowało 50-lecie ślubu. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pilźnie, natomiast wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie od Prezydenta RP miało miejsce w hali pilźnieńskiego LO.

- W takich okolicznościach ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoim blaskiem. Tak ważny jubileusz jest okazją do świętowania. Złote gody, to jubileusz niezwykły. Tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku - podkreślił w homilii dr Piotr Spiller, przeor klasztoru ojców karmelitów w Pilźnie.

Hala LO zamieniła się w salę weselną. Były gratulacje, bukiety kwiatów, upominki oraz medale. Jubilaci rozmawiali, wspominali i cieszyli się dodatkami atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów. Na scenie zaprezentowały się dziewczęta z formacji mażoretek Jupiter, nie zabrakło też oprawy muzycznej zespołu pod kierunkiem dyrektora Andrzeja Kozika i kapeli ludowej Pilźnianie.

- W związku z pandemią mamy kumulację dwóch roczników jubilatów. Cieszymy się, że zaszczycili nas swą obecnością - mówi burmistrz Ewa Gołębiowska. Jaki jest przepis na wieloletnie, udane małżeństwo?

- Młodym pokoleniom można przekazać, że też będą obchodzić 50-lecie, jeżeli będą osobami wierzącymi i praktykującymi. I niech mniej czasu spędzają przed komputerami, a więcej dbają o relacje międzyludzkie - zaznacza Janina Gruszczyńska. - Mąż musi słuchać żony i wtedy będzie długo i szczęśliwie, to moja recepta - uśmiecha się Lucjan Szewczyk. - I odwrotnie - dodaje Maria Szewczyk.

Jubilaci wracali myślami do dnia zawarcia związku małżeńskiego. - Wspomnienia wróciły. W dniu naszego ślubu, w lipcu 1970 r. pogoda była taka, jak dziś, czyli padało. Takie jest właśnie życie małżeńskie - czasami świeci słońce, czasami pada deszcz - mówią Krystyna i Mieczysław Nalepa.

Alfabetyczny spis jubilatów 2020/2021

1. Baran Daniela i Tadeusz