Boże z Twoich rąk żyjemy...

Dożynki gminy Pilzno

W dniu święta Matki Boskiej Częstochowskiej w kościele parafialnym w Pilźnie podziękowaliśmy za tegoroczne plony. Mszę świętą w intencji naszych rolników odprawił ks. proboszcz Andrzej Wolanin, który podkreślał, że wiele osób sprowadza dożynki do ludowego folkloru i zabawy, jednak ta uroczystość ma zdecydowanie ważniejszy, symboliczny wymiar.

– Rolnicy, ogrodnicy dokładnie wiedzą, jak jest, a jest tak, jak w jednej z pieśni kościelnych. Boże z Twoich rąk żyjemy, choć naszymi pracujemy – podkreślał ks. Andrzej Wolanin w homilii.

Delegacje z sołectw: Bielowy, Jaworze Górne, Lipiny, Łęki Dolne, Łęki Górne, Machowa, Podlesie, Słotowa, Strzegocice, Zwiernik oraz miasta Pilzno przygotowały w sumie 12 pięknie, misternie wykonanych wieńców dożynkowych. Starostami dożynkowymi byli Krystyna Kloch oraz Marcin Potempa. Uroczystość uświetnił zespół wokalno-instrumentalny pod kierunkiem Andrzeja Kozika, dyrektora Domu Kultury w Pilźnie.

Więcej w najbliższym wydaniu "Naszego Pilzna".

Galeria zdjęć: http://www.pilzno.um.gov.pl/node/400