Dzienny Dom Senior+ w Podlesiu

Podlesie Machowskie

Budynek, który przez lata pełnił rolę szkoły podstawowej w Podlesiu Machowskim, przeszedł gruntowną modernizację. Zmiany są widoczne już z zewnątrz. Natomiast we wnętrzach przeprowadzono szereg prac związanych z przekształceniem obiektu w Dzienny Dom Senior+.

Nowa elewacja, podjazd dla niepełnosprawnych, to zmiany jakie dostrzeżemy przed wejściem do budynku. W środku wyremontowano pomieszczenia, które będą służyć seniorom. Starsi mieszkańcy naszej gminy będą mieć do dyspozycji nowocześnie wyposażoną kuchnię czy  łazienki z odpowiednimi udogodnieniami. Po zakończeniu etapu doposażania placówki przewidziano nabór i rozpoczęcie działalności Dziennego Domu „Senior+”.

Gmina Pilzno pozyskała na ten cel 400 tys. zł z programu wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2025 Edycja 2021. Koszt inwestycji wynosi prawie 802 tys. złotych. Działalność bieżąca Dziennego Domu „Senior+” polega na realizacji podstawowych usług mających na celu udzielanie pomocy w czynnościach dnia codziennego, na zapewnieniu minimum jednego posiłku, w szczególności gorącego oraz innych usług wspomagających, dostosowanych do potrzeb seniorów. Dzienny Dom „Senior+” powinien zapewniać co najmniej 8-godzinną ofertę usług w dniach od poniedziałku do piątku (40 godzin tygodniowo).