Niewypowiedziana historia...

Niewypowiedziana historia

Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. ks Jana Twardowskiego w Dębicy: Gabriela Bal, Daria Gumulak, Kinga Szlachta i Oliwia Żołądź z klasy III Dg, w związku z udziałem w konkursie na projekt historyczny ,,Póki nie jest za późno” organizowany przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, nagrały film dokumentalny pt. "Niewypowiedziana historia – getto dębickie". W realizacji projektu uczennicom pomogli: Ireneusz Socha, Maciej Małozięć, natomiast opiekę nad projektem sprawował Mariusz Wiech.

Pomocy udzielili również: Wiktoria Bigus, Jan Świętoń, Szymon Podraza, Sebastian Kumiega, Emilia Gawlik, Kinga Bryg oraz rodziny osób zaangażowanych w film.

- Dlaczego wybrałyśmy temat getta dębickiego? Można pomyśleć, że nie warto wracać do tematów, które są naprawdę ciężkie. Jednak zdecydowałyśmy, że warto krzepić w sercach historię, gdyż to ona kształtuje każdy naród. W krótkim filmie przedstawiamy losy osób, o których nie pamiętamy na co dzień, przez co dobitnie krzyczymy, bo historia getta dębickiego jest niewypowiedziana... Zachęcamy do obejrzenia i polubienia filmu oraz do udostępnienia innym - mówią autorki.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=aOMiHnCpAKc