ZIELONA SZKOŁA w Rymanowie Zdroju

Dzieci klas III. na tle lasu

W dniach 16-21 maja 2022 roku uczniowie klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Pilźnie wyjechali do Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju na ZIELONĄ SZKOŁĘ. Wyjazd zorganizowały oraz opiekę podczas pobytu na ZIELONEJ SZKOLE sprawowały p. Jolanta Wnęk - z-ca dyr. szkoły oraz p. Maria Wojtuła.

Wyjazd do uzdrowiskowej miejscowości ciekawej pod względem krajoznawczym i turystycznym miał na celu integrację poprzez naukę, wypoczynek, zabawę, zachęcanie do zdrowego stylu życia, poznanie historii związanej z okolicą oraz flory i fauny tamtych terenów. Piękna wiosenna pogoda, świeże powietrze bogate w jod, przytulny ośrodek oraz różnorodność zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych, rozrywkowych i wychowawczych sprzyjały zdobywaniu nowych doświadczeń i dobrej zabawie. Seanse w grocie solnej oraz możliwość spróbowania wód mineralnych: Tytusa, Klaudii i Celestyny dodały wszystkim urody oraz sił do nauki i zabawy.

W ramach ZIELONEJ SZKOŁY uczniowie odbyli pieszą wycieczkę do Huty Szkła „Sabina” w Rymanowie, gdzie poznali tajniki pracy hutnika oraz podziwiali wspaniałe szklane rękodzieła.

Do swoich domów wszyscy wrócili w świetnych humorach, z ogromnymi bagażami niezapomnianych wrażeń i wspomnień.