Biesiada słowiańska w Parkoszu

Biesiada Parkosz

Już 2 lipca 2022r. od godz. 16:00 rozpocznie się BIESIADA SŁOWIAŃSKA, czyli Powitanie Lata w Parkoszu. Impreza jest organizowana przez Stowarzyszenie na rzecz lokalnej społeczności "ParkoSzansa", ŚDS w Parkoszu i Spółdzielnię Socjalną "Zielona Korona" pod patronatem Gminy Pilzno.

W czasie Biesiady Słowiańskiej zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będzie można wziąć udział w warsztatach zaplatania wianków i malowania mieczy, łuków. Do własnoręcznie wykonanych wianków doskonale będą pasować białe sukienki, dlatego organizatorzy bardzo proszą młodsze i nieco starsze dziewczyny o ich założenie. Pomalowane miecze i łuki będzie można wypróbować w walce pod okiem wojów ze Stowarzyszenia Słowian Doliny Wisłoki - Palanagera, którzy zaprezentują swoje umiejętności w walce na miecze, pokażą też jak prawidłowo strzelać z łuku. Kolejne warsztaty - plastyczne skierowane będą do najmłodszych i poprowadzone zostaną przez Ochotniczą Straż Pożarną z Parkosza. W remmizie OSP będzie można zostać strażakiem lub wykonać pracę dotyczącą zawodu strażaka. Odważni będą mogli zapoznać się ze sprzętem i wozem strażackim. Wśród atrakcji dla dzieci przewidziano także malowanie twarzy, dmuchaniec i animacje.

Biesiadę uświetni występ Kapeli Dolina Wisłoki z Jaworza Górnego, która zaprezentuje się z repertuarem rodzimych, słowiańskich piosenek. Następną atrakcją wieczoru będzie koncert Joanny Lesiak i Grzegorza Papiernika, którzy zaśpiewają znane i lubiane piosenki. Organizatorzy przewidzieli także zabawę taneczną na świeżym powietrzu dla wszystkich przybyłych gości. - Mamy nadzieję bawić się do białego rana. Zapraszamy na słodkie przekąski, hamburgery i kiełbaskę z grilla. Serwować będziemy także świeżo przygotowaną lemoniadę. Wszystkie przekąski będzie można zakupić już od symbolicznej złotówki, a dochód wesprze działania Stowarzyszenia ParkoSzansa na rzecz osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie - zapraszają organizatorzy