Niepowtarzalny klimat dożynek

Dożynki Gminne w Podlesiu

Dożynki Gminne w Podlesiu były pięknym podziękowaniem za ciężką pracę rolników w tych trudnych czasach. - Święto plonów w Podlesiu miało niepowtarzalny klimat. Gościliśmy w malowniczej miejscowości otoczonej zielenią. Mieszkańcy Podlesia włożyli mnóstwo pracy, trudu i zaangażowania, by Dożynki Gminne były prawdziwym świętem. Składam serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za stworzenie wspaniałej oprawy i okazanie nam prawdziwej, słynnej polskiej gościnności - podkreśla Ewa Gołębiowska, burmistrz Pilzna.

Dożynki rozpoczęły się od mszy św. w kaplicy w Podlesiu. Nabożeństwo zostało odprawione przez proboszcza parafii w Łękach Górnych ks. Janusza Maziarkę oraz proboszcza parafii w Pilźnie ks. Andrzeja Wolanina. Następnie barwny korowód dożynkowy przemaszerował z kaplicy w Podlesiu na miejsce obchodów święta plonów, gdzie delegacje poszczególnych sołectw przygotowały i zaprezentowały piękne, misternie wykonane wieńce dożynkowe - małe dzieła sztuki kultury ludowej! Starostowie dożynek Agnieszka Kopek i Józef Kalita przekazali chleb na ręce burmistrz Pilzna.

Gospodarze dożynek z sołtys Krystyną Kloch na czele zadbali, żeby było wesoło! Porady dla pań, panów, burmistrz Pilzna oraz radnych doskonale wpisały się w świetną atmosferę dożynek. Świętowano radośnie i z dystansem. Dożynki zakończyły tańce z zespołem Tigers. Wcześniej dzieci zostały porwane do zabawy przez Studio Fama. Rewelacyjnym pomysłem było stworzenie klimatycznej strefy chill.

Obszerna relacja z Dożynek Gminnych w najnowszym wydaniu "Naszego Pilzna".