Słońce nad urodzinowym biegiem

Urodzinowy Bieg Miasta Pilzna 2022

Nad Urodzinowym Biegiem Miasta Pilzna zaświeciło słońce! Poprzednim edycjom towarzyszyła zazwyczaj typowo jesienna aura, tym razem było ciepło i słonecznie, co wcale nie ułatwiło zadania biegaczom, a zwłaszcza tym, którzy zmierzyli się z wymagającą, prawie 11-kilometrową trasą. W sumie we wszystkich kategoriach wystartowało ok. 320 zawodników.

Urodzinowy Bieg Miasta Pilzna był znakomitą promocją biegania wśród dzieci i młodzieży. Na starcie stanęło prawie 170 młodych zawodników podzielonych na kategorie: Przedszkolak, Maluch, Junior i Nastolatek. Zaangażowanie zawodników było olbrzymie, a poszczególne biegi odbywały się w świetnej atmosferze. Organizatorzy przy wsparciu sponsorów przygotowali dodatkowe niespodzianki dla małych biegaczy.

Na koronnym dystansie 10,7 km zwyciężył Adam Rybiński z Rzeszowa wyprzedzając Pawła Smędowskiego z Rzeszowa oraz Witolda Pyca z Kowalowej. Wśród pań najszybsza była Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego. Na podium stanęły również Matylda Kowal z Rzeszowa - dwukrotna olimpijka przeprowadziła masową rozgrzewką przed startem - oraz Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego.

Nordic walking K: 1. Paulina Zięba, 2. Aleksandra Baran, 3. Barbara Baran

Najliczniejszą grupę stanowili reprezentanci Dębickiego Klubu Biegacza Maratończyk, którzy otrzymali nagrodę specjalną.

Głównym sponsorem biegu była ponownie firma Omega Pilzno International Transport & Spedition Godawski & Godawski sp. z o.o. Bieg został zorganizowany przez Burmistrza Pilzna, Dom Kultury w Pilźnie oraz Stowarzyszenie Królewskie Pilzno.