Portrecista Natury w Muzeum Regionalnym

Wystawa Muzeum Regionalne w Pilźnie

Muzeum Regionalnym w Pilźnie przygotowało kolejną perełkę, czyli wystawę - „Portrecista Natury”. Wystawa obrazów Stanisława Westwalewicza ukazuje znakomite malarstwo artysty – żołnierza, który tak mocno związany był swoją twórczością z Pilznem i urokami pilźnieńskiego krajobrazu.

Wystawę obrazów, grafik, rycin, a także projektów polichromii wykonanych przez artystę będzie można obejrzeć w siedzibie muzeum przy ul. Petrycego 8 do 30 marca 2023 r.

Wystawa stanowi zwieńczenie projektu realizowanego przez Muzeum i Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej w ramach projektu „Ze sztuką na Ty”. Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków, Gminą Jodłowa, Tikkurila Polska S.A.

Fot. Krzysztof Kosowski