Aktualności

Bieg ku Wolności/zmiany w organizacji ruchu

W sobotę odbędzie się III Bieg ku Wolności. W związku z biegiem będzie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.

Zdjęcia

Zamknięcie drogi

Drogi Pilzno

W związku z rozpoczęciem robót w ramach zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1303R Łabuzie – Południk – Kamieniec w km 6+087 – 8+370 w m. Gołęczyna i Połomia” w dniach 14.06.2024 r. – 20.06.2024 r. w godzinach 7:00 – 18:00 planowane jest całkowite zamknięcie drogi powiatowej nr1303R w miejscowości Połomia.

Objazd drogami lokalnymi.

Uwaga, niedźwiedź

Niedźwiedź

Szanowni Mieszkańcy, w związku ze zgłoszeniami o stwierdzeniu przebywania niedźwiedzia brunatnego na obszarze powiatów mieleckiego i dębickiego apelujemy o zachowanie ostrożności, zabezpieczenie śmietników i kompostowników mogących przywabiać te zwierzęta.
Prosimy o zgłaszanie każdego incydentu z udziałem niedźwiedzia na naszym terenie bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Pilźnie lub telefonicznie (14) 680 77 33.

Zdjęcie ilustracyjne.

Hetman Pilzno wygrywa III Podkarpacką Ligę Szachową

Drewniana szachownica

W dniach 5-9 czerwca 2024 roku w malowniczej, bieszczadzkiej miejscowości Bystre k. Baligrodu odbyły się rozgrywki III podkarpackiej ligi szachowej seniorów. Drużyna Hetmana zwyciężyła osiągając 16 punktów (7zwycięstw, 2 remisy) sięgając po awans do II ligi.

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie Tomasz Mika, Arkadiusz Zaskalski, Jerzy Markiewicz, Sebastian Augustyn, Grzegorz Draganik, Halina Jałowiec, Piotr Tatarczany. Bardzo dobre wyniki indywidualne odnieśli: Tomasz Mika I miejsce na pierwszej szachownicy 7.5p/9, Sebastian Augustyn 8p/9 na szachownicy czwartej, oraz Halina Jałowiec 7p/9 na szóstej szachownicy kobiecej. Atmosfera w drużynie była bardzo dobra większość zawodników była w dobrej formie co przełożyło się bez wątpienia na wynik końcowy.

Szczegóły na stronie chessarbiter.com.

Zdjęcia

Prace drogowe - nieprzejezdna ulica

Informacja Pilzno

W związku z robotami drogowymi w dniach 12 - 13.06.2024r. (środa i czwartek) w godzinach 7:00 - 19:00 ulica Staszica w Pilźnie będzie nieprzejezdna na odcinku od skrzyżowania z ulicą Węgierską do skrzyżowania z ulicą Bujnowskiego. Przepraszamy za utrudnienia.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Prawo i Sprawiedliwość otrzymało najwyższe poparcie na terenie miasta i gminy Pilzno w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zdobywając 3 670 głosów (66,47%). Zdecydowanie najwięcej, ponieważ 2 324 głosy oddano na Daniela Obajtka (KW PiS). Frekwencja w mieście i gminie Pilzno wyniosła 38,70%. Z okręgu nr 9 obejmującego województwo podkarpackiego mandaty uzyskali: Daniel Obajtek i Bogdan Rzońca (KW PiS); Tomasz Buczek (KW Konfederacja WiN); Elżbieta Łukacijewska (KKW KO).

Wyniki głosowania na komitety:

66,47% (3 670 głosów) - KW Prawo i Sprawiedliwość

14,76% (815 głosów) - KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

9.07% (501 głosów) - KKW Koalicja Obywatelska

7,57% (418 głosów) - KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe

0,92% (51 głosów) - KKW Lewica

0,89% (49 głosów) - KWW Bezpartyjni Samorządowcy - Normalna Polska w Normalnej Europie

0,31% (17 głosów) - KW Polexit

Kandydaci z najwyższym poparciem na terenie miasta i gminy Pilzno:

2 324 głosy - Daniel Obajtek (KW PiS)

641 głosy - Bogdan Rzońca (KW PiS)

430 głosów - Tomasz Buczek (KW Konfederacja WiN)

377 głosów - Elżbieta Łukacijewska (KKW KO)

333 głosy - Władysław Ortyl (KW PiS)

306 głosów - Wiesław Lada (KKW TD PL2050 Sz. Hołowni-PSL)

137 głosów - Adam Berkowicz (KW Konfederacja WiN)

129 głosów - Karolina Pikuła (KW Konfederacja WiN)

119 głosów - Marcin Warchoł (KW PiS)

103 głosy - Ewa Leniart (KW PiS)

Szczegóły: https://wybory.gov.pl/pe2024/pl/wynik/gm/180306

Podpisana umowa na Witosa i Łęki Dolne

Podpisanie umowy Pilzno

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Pilźnie podpisano umowę na przebudowę drogi gminnej nr 106565R. Inwestycja obejmuje realizację prac drogowych na odcinkach: w km 0+017 - 0+907 w Pilźnie (ul. Witosa) i Łękach Dolnych oraz w km 2+224 - 3+207 w Pilźnie (ul. Witosa) i Łękach Dolnych. Umowa została podpisana przez Burmistrza Tadeusza Pieczonkę z firmą Eurovia Polska S.A., czyli wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę opiewającą na kwotę ok. 2,1 mln zł.

Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 2 mln zł.

Zdjęcia

Przedszkolaki grają w warcaby

Warcaby

W Przedszkolu Publicznym w Pilźnie odbył się Gminny Konkurs Warcabowy, w którym wzięło udział 16 dzieci w wieku 5-6 lat. W turnieju uczestniczyły następujące przedszkola: Przedszkole Publiczne w Pilźnie, Przedszkole Publiczne w Łękach Górnych, Niepubliczne Przedszkole Sióstr Służebniczek w Pilźnie, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Lipinach.

Klasyfikacja:
I miejsce Kornel Karczmarz - Publiczne Przedszkole w Pilźnie
II miejsce Mateusz Kłusek - Publiczne Przedszkole w Pilźnie
III miejsca Iga Proszowska - Publiczne Przedszkole w Pilźnie; Gabriel Pociask - Publiczne Przedszkole w Pilźnie

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W imieniu organizatorów gorąco dziękujemy Barbarze Godawskiej za dofinansowanie nagród turniejowych.

Zdjęcia

Prace drogowe - zamknięta ulica

komunikat Pilzno

W związku z robotami drogowymi w dniach 07.06.2024r. (piątek) w godzinach 7:00 - 19:00 oraz 08.06.2024r. (sobota) w godzinach 7:00 - 15:00 ulica Staszica w Pilźnie będzie nieprzejezdna na odcinku od skrzyżowania z ulicą Węgierską do skrzyżowania z ulicą Bujnowskiego. Przepraszamy za utrudnienia.

Przedłużony nabór

Działaj Lokalnie

Uwzględniając prośby potencjalnych wnioskodawców oraz Lokalnych Partnerów na terenie powiatu dębickiego Programu „Działaj Lokalnie” 2024 roku, Zarząd Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu (Ośrodka Działaj Lokalnie), podjął decyzję o wydłużeniu terminu naboru wniosków do dnia 17 czerwca 2024 roku.

Więcej informacji o Programie „Działaj Lokalnie” edycja 2024 oraz obowiązujące dokumenty, można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu (https://dkb.info.pl/), w zakładkach: DZIAŁAJ LOKALNIE oraz: AKTUALNOŚCI DKB. Dodatkowe informacje o „Działaj Lokalnie” również na: http://dzialajlokalnie.pl.

Program „Działaj Lokalnie” jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Siecią Ośrodków Działaj Lokalnie, w tym Ośrodkiem Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu oraz Lokalnymi Partnerami: Gminą Pilzno i Gminą Żyraków

Zdjęcia