Zajęcia sportowo-rekreacyjne, wyjazdy na basen, do kina i do muzuem to tylko niektóre z licznych atrakcji, z jakich korzystają dzieci przebywającej na półkolonii w szkole w Łękach Dolnych. Wypoczynek zorganizowano dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy Pilzno i wsparciu Związku Młodzieży Wiejskiej.
Zajęcia sportowo-rekreacyjne, wyjazdy na basen, do kina i do muzuem to tylko niektóre z licznych atrakcji, z jakich korzystają dzieci przebywającej na półkolonii w szkole w Łękach Dolnych. Wypoczynek zorganizowano dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy Pilzno i wsparciu Związku Młodzieży Wiejskiej.
Ze zorganizowanej formy wypoczynku na miejscu korzysta 46 dzieci z Łęk Dolnych, Łęk Górnych i Zwiernika, których rodzice są ubezpieczeni w KRUS. W ramach półkolonii dzieci mają opiekę od godziny 8 do 15, a także śniadanie i obiad. Wpisowe wynosiło 50 zł, ale w uzasadnionych przypadkach organizatorzy zwalniali dzieci z tej opłaty.
W trakcie dwutygodniowego pobytu dzieci korzystały m.in. z wyjazdu na basen i do kina do Tarnowa lub Dębicy, a także z wycieczek do muzeów. Do dyspozycji była sala gimnastyczna, gdzie odbywały się zajęcia sportowo-rekreacyjne i taneczne. - Jest naprawdę fajnie i szkoda, że już niedługo będzie zakończenie - mówili uczestnicyy półkolonii. W środę 20 lipca, na dwa dni przed zakończeniem półkolonii, dzieci odwiedziła Ewa Gołębiowska, Burmistrz Pilzna, która chwaliła organizatorów za determinację. - Mimo trudnych warunków udało się przygotować bardzo interesującą ofertę - podkreślała. Szkoła zdecydowała się przyjąć dzieci, mimo trwającego wewnątrz remontu. - Zajęcia zorganizowaliśmy tak, by remont nie przeszkadzał dzieciom, a dzieci pracującym ludziom - podkreślał Marian Bal, dyrektor szkoły.







