Promesę na łączną kwotę opiewająca na 900 tys. zł z przeznaczeniem na usuwanie skutków powodzi odebrała w czwartek w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska. Dzięki temu będzie można wyremontować drogę w Słotowej i dom kultury w Zwierniku.
Promesę na łączną kwotę opiewająca na 900 tys. zł z przeznaczeniem na usuwanie skutków powodzi odebrała w czwartek w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska. Dzięki temu będzie można wyremontować drogę w Słotowej i dom kultury w Zwierniku.
Decyzję przesądzającą przyznanie gminie pieniędzy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych Ewa Gołębiowska, Burmistrz Pilzna, odberała w czwartek, 21 lipca. Wynika z niej, że gmina otrzyma 250 tys. zł na odbudowę zniszczonej wskutek żywiołu drogi Słotowa - Berdechów oraz 650 tys. zł na remont domu kultury w Zwierniku, który także mocno ucierpiał w powodzi.
Pieniądze te pozwolą na odbudowę drogi i remont domu kultury jeszcze w tym roku.


