Urząd Miejski w Pilźnie ul. Rynek 6, 39-220 Pilzno Pokaż na mapie
tel. (14) 672 10 36 lub (14) 680 77 20 sekretariat@gminapilzno.pl

Remont na jubileusz

19 lipca 2011
Archiwum
Remont na jubileusz

Z udziałem władz samorządowych i wojewódzkich strażacy z jednostki OSP w Łękach Górnych świętowali jubileusz 80-lecia. Było tym przyjemniej, że dzięki wspraciu z budżetu gminy, gości można było podjąć w odnowionym budynku remizy. 

Z udziałem władz samorządowych i wojewódzkich strażacy z jednostki OSP w Łękach Górnych świętowali jubileusz 80-lecia. Było tym przyjemniej, że dzięki wspraciu z budżetu gminy, gości można było podjąć w odnowionym budynku remizy. 

Główne uroczystości odbywały się po mszy świętej w intencji strażaków odprawionej w kościele parafialnym. Na placu przed remizą zgromadziły się jednostki OSP z całej gminy, a także mieszkańcy i zaproszeni goście. Obok burmistrza Pilzna Ewy Gołębiowskiej, wiceburmistrza Pilzna Krzysztofa Krawca i radnej Zofii Ziaji w jubileuszu wzięli także udział m.in. wicewojewoda podkarpacki Andrzej Reguła, komendant powiatowy OSP Krzysztof Moskal i poseł Jan Warzecha.

Była okazja do podziękowań za długoletnią służbę i uhonorowania kilkudziesięciu druhów odznaczeniami resortowymi. Rolę strażaków i ich wysoką pozycję społeczną podkreślał wicewojewoda Andrzej Reguła. - Nie bez przyczyny strażak cieszy się dziś największym zaufaniem społecznym. Gotowość do niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy wszyscy doceniają - podkreślał. Burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska chwaliła strażaków za dobrą współpracę i wsparcie, na jakie można z ich strony liczyć w sytuacjach nadzwyczajnych. Zawsze sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, gdy pomoc trzeba nieść ludziom natychmiast - mówiła.

Sami strażacy mogą natomiast liczyć na pomoc samorządu. Na remont obejmujący wykonanie nowej elewacji oraz wymianę stolarki okiennnej i drzwiowej przeznaczono z budżetru gminy 35 tys. zł. - Dzięki  temu mogliśmy dzisiaj podejmować naszych gości w wyremontowncyh pomieszczeniach - mówił Józef Pyrchla, sprawujący od 2008 roku funkcję prezesa zarządu straży.

Gospodarze jednostki, która z inicjatywy Jana Tomasiewicza, Ludwika Podrazy, Jana Wala, Józefa Kowalskiego, Józefa Niemca, Józefa Sławińskiego oraz Józefa Barnasia swoją działalność prowadzą od 1931 roku, na jubileusz 80-lecia zwierzyli się ze swoich marzeń. Bodaj największym z nich jest samochód bojowy. O przyszłość straży się nie martwią. Do pracy w straży garną się młodzi, a w 2008 roku powstała nawet kobieca drużyna pożarnicza.