Urząd Miejski w Pilźnie ul. Rynek 6, 39-220 Pilzno Pokaż na mapie
tel. (14) 672 10 36 lub (14) 680 77 20 sekretariat@gminapilzno.pl

Wypoczynek za darmo

12 lipca 2011
Archiwum

Kilkanaście dzieci z gminy Pilzno pojechało we wtorek, 12 lipca, na kolonie nad morze. Do Rzeszowa dojechały busem należącym do gminy, a w dalszą drogę wyruszyły wynajętym autokarem. W Mrzeżynie wypoczywać będą za darmo. 

Wyjazd to efekt współpracy pilzneńskiego samorządu ze Związkiem Młodzieży Wielkiej .W tym roku skorzysta na tym 14 dzieci, które będą wypoczywać przez dwa tygodnie od 12 do 25 lipca w Mrzeżynie koło Kołobrzegu.

Kilkanaście dzieci z gminy Pilzno pojechało we wtorek, 12 lipca, na kolonie nad morze. Do Rzeszowa dojechały busem należącym do gminy, a w dalszą drogę wyruszyły wynajętym autokarem. W Mrzeżynie wypoczywać będą za darmo. 

Wyjazd to efekt współpracy pilzneńskiego samorządu ze Związkiem Młodzieży Wielkiej .W tym roku skorzysta na tym 14 dzieci, które będą wypoczywać przez dwa tygodnie od 12 do 25 lipca w Mrzeżynie koło Kołobrzegu.

ZMW włączył się ponadto w organizację wypoczynku dla dzieci na miejscu, na terenie miasta i gminy Pilzno. 11 lipca rozpoczęły się 10-dniowe półkolonie w szkole w Łękach Dolnych. Weźmie w nich udział 46 dzieci z Łęk Dolnych, Górnych i Zwiernika, których rodzice ubezpieczeni są w KRUS. - To interesująca forma wypoczynku dla tych, którzy zostają na miejscu - podkreśla Ewa Gołębiowska, Burmistrz Pilzna.

Zajęcia trwać będa po 6 godzin dziennie. Obok licznych atrakcji dla ich uczestników przygotowywane będą także dwa posiłki każdego dnia. W programie sa także wycieczki. Większość kosztów pokrywa ZMW i budżet gminy. Po stronie uczestników jest tylko wpłata wpisowego w wysokości 50 złotych, ale nie dotyczy to wszystkich. - Najbardziej potrzebujący będa zwolnieni z wpłaty wpisowego - dodaje Ewa Gołębiowska.