Medale czekają na biegaczy

Urodzinowy Bieg Miasta Pilzna

Medale już czekają na uczestników VII Urodzinowego Biegu Miasta Pilzna. Impreza odbędzie się w niedzielę, 19 września. Biegi na pilźnieńskim rynku rozpoczną się od godz. 12.30 od startów najmłodszych. W sumie na liście startowej widnieje 325 osób, którzy zmierzą się w różnych kategoriach i na różnych dystansach.

Zapraszamy do kibicowania!

Tylko dwa tygodnie na spisanie się

Spis Powszechny

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 zostało tylko dwa tygodnie. Osoby, które jeszcze się nie spisały, powinny to zrobić jak najszybciej, ponieważ spis jest obowiązkowy.

Obowiązek ten wynika z ustawy, a odmowa udzielenia informacji w spisie powszechnym zagrożona jest grzywną.

Jeżeli ktoś nie spisał się sam przez internet (spis.gov.pl), bądź infolinię spisową (22 279 99 99), skontaktuje się z nim rachmistrz. Zgodnie z ustawą nie możemy odmówić rachmistrzowi udzielenia informacji.

Piknik i MDP w Zwierniku

Zwiernik

Przy remizie OSP w Zwierniku odbył się piknik rodzinny. Strażacy przygotowali dla wszystkich przybyłych gości wiele atrakcji, m.in. przejażdżki wozem strażackim, tor strażacki dla dzieci, dmuchańce, konkurs dla dzieci „zadymiona remiza”, gdzie głównym zadaniem było odnalezienie w kłębach sztucznego dymu uwięzionego misia strażaka i ewakuowanie go na zewnątrz remizy, stoisko z fantomami zakupionymi ze środków projektu „Gotowi, by nieść pomoc”, darmowe przekąski, kiełbaski z grilla, kawę, herbatę oraz słodycze.

Piknik rodzinny był świetną okazją do zaprezentowania się nowo powstałej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Kandydaci oficjalnie zostali przyjęci oraz złożyli uroczystą przysięgę.

- Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli naszą inicjatywę, a w tym władzom samorządowym gminy Pilzno, sołtysowie Marcinowi Potempie, Bogdanowi Smołucha – przewodniczącemu Związku Zawodowego Chemików w TC Dębica za ufundowanie słodyczy oraz opasek odblaskowych dla dzieci. Dziękujemy druhowi Łukaszowi Mazurowi z OSP Czarna za wypożyczenie toru strażackiego i sprzętu nagłaśniającego - mówią druhowie, którzy zdecydowali, że piknik zostaje wpisany w kalendarz imprez i będzie odbywał się każdego roku.

50-lecie Anny Dudzińskiej w Naszym Pilźnie

Nasze Pilzno

W najnowszym wydaniu "Naszego Pilzna" znajdziemy artykuł na 50-lecie pracy Anny Dudzińskiej w zawodzie fryzjera, wywiad z Magdą Smołą, przybliżenie sylwetki o. Leopolda Rachlewicza. Poza tym Zofia Mossoń przyjrzała się sprzężeniu historii Pilzna z Matką Najświętszą, są również wyniki egzaminu ósmoklasisty, relacja z dożynek i wiele, wiele więcej.

Powrót do normalności po covid-19

Zwiernik działaj lokalnie

W czwartek, 9 września odbyły się kolejne warsztaty z cyklu "Powrót do normalności po covid-19" zorganizowane przez KGW Zwiernik w ramach programu "Działaj Lokalnie". Uczestnicy pod okiem dietetyka wykonali pyszne i zdrowe soki, a później wybrali się na spacer nordic walking. Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Gminą Dębica, Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków.

Uzupełniające wybory sołtysa

wybory

W niedzielę, 19 września odbędą się wybory uzupełniające sołtysa sołectwa Bielowy. Głosowanie będzie mieć miejsce w budynku remizy OSP w Bielowach w godz. 8-17.

Wyłoniono wykonawcę Domu Senior+

Senior Podlesie

Firma M-BUD z Pogórskiej Woli złożyła najkorzystniejszą ofertę na przebudowę oraz zmianę sposobu użytkowania budynku po szkole podstawowej na potrzeby Dziennego Domu Senior+ w Podlesiu. Wartość inwestycji, to ponad 801,7 tys. złotych. Gmina Pilzno pozyskała na ten cel 400 tys. zł dotacji w ramach programu wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2025 Edycja 2021.

Zgodnie z założeniami programu, działalność bieżąca Dziennego Domu „Senior+” polega na realizacji podstawowych usług mających na celu udzielanie pomocy w czynnościach dnia codziennego, na zapewnieniu minimum jednego posiłku, w szczególności gorącego oraz innych usług wspomagających, dostosowanych do potrzeb seniorów. Dzienny Dom „Senior+” powinien zapewniać co najmniej 8-godzinną ofertę usług w dniach od poniedziałku do piątku (40 godzin tygodniowo).

KGW w Łękach Górnych z nową prezes

Łęki Górne

Maria Kusza, po 30 latach kierowania Kołem Gospodyń Wiejskich w Łękach Górnych przekazała "pałeczkę" następczyni. Nową prezes KGW została Albina Marek, w skład zarządu weszły także: Dorota Larysz (zastępca prezesa), Anna Pawłowicz (sekretarz) oraz Anna Paprocka (skarbnik). Pani Maria oczywiście będzie służyć wsparciem i doświadczeniem kołu, którego szeregi wzmocniło aż 10 pań.

Statystycznie, najlepszy scenariusz o NSP 2021

Narodowy Spis Powszechny

Główny  Urząd  Statystyczny w związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 zorganizował konkurs „Statystycznie, najlepszy scenariusz o NSP 2021”. Konkurs przeprowadzony zostanie w dniach 1 września – 30 września 2021 roku.  Do wygrania atrakcyjne nagrody.

Uczestnikami konkursu mogą być:

a) nauczyciele uczący w klasach VI – VIII szkoły podstawowej,

b) nauczyciele uczący w liceach, technikach, szkołach branżowych.

Szczegóły na stronie konkursu: https://spis.gov.pl/najlepszy-scenariusz-o-nsp-2021/

Ostrzeżenie w sprawie fotowoltaiki

Ostrzeżenie

W związku z informacjami napływającymi od mieszkańców, gmina Pilzno podkreśla, że nie prowadzi naboru na fotowoltaikę. Apelujemy o ostrożność w zawieraniu umów z firmami, które przedstawiają swoją ofertę w sposób sugerujący współpracę z gminą.

W tym momencie można pozyskać dotacje na ten cel z programu "Czyste powietrze". Zainteresowanych zapraszamy do Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego: https://pilzno.um.gov.pl/node/330.