Aktualności

Sukcesy młodych sportowców

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Uczniowie z naszej gminy odnieśli duże sukcesy w powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pustkowie Osiedlu. Kamil Wojtuła (PSP Lipiny) w pchnięciu kulą zajął 2. miejsce. Olivier Łętek (PSP Słotowa) w kategorii biegu na 300 m wywalczył 1. miejsce. Tomasz Nowak (PSP Słotowa),w pchnięciu kulą był pierwszy. Sandra Maduzia (PSP Strzegocice) była najlepsza w pchnięciu kulą.
 

Zawodnicy uzyskali  awans na zawody wojewódzkie. Poza tym bardzo dobry wynik osiągnął  uczeń PSP w Strzegocicach - Rafał Papiernik, zajmując 2 miejsce w biegu na 1000 m. Dzielnie walczyła Wiktoria Jarosz w pchnięciu kulą ,która przegrała tylko o 2 cm, zdobywając ostatecznie 2. miejsce.

Informacja w sprawie odbioru odpadów

Odbiór odpadów Pilzno

W związku z otrzymanym pismem od kierownika Zakładu Usług Komunalnych w Ostrowie dotyczącym przestrzegania zasad dostarczanych odpadów do instalacji, zwracamy się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na ich rodzaj tj. prawidłowe segregowanie odpadów komunalnych. Błędnie wysegregowane opady uniemożliwiają osiągnięcie wymaganych przepisami poziomów recyklingu, co będzie skutkować w przyszłości naliczeniem dodatkowych opłat tj. podwyższenie opłaty za odpady od mieszkańca.

Przypominamy również o konieczności naklejania kodów kreskowych na każdy oddany rodzaj odpadu.

Podsumowali działania lokalne

Działaj Lokalnie 2022

We wtorek, 27 września w budynku Zespoły Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbyła uroczysta gala podsumowująca projekt "Działaj lokalnie 2022". W tym roku środki z projektu trafiły do 5 organizacji z gminy Pilzno, które realizowały projekty:

Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej - „Ze Sztuką na TY”

Koło Gospodyń Wiejskich w Strzegocicach - „Stop izolacjo! Witaj integracjo!”

Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Pilźnie - „Historia i tradycja Sokoła w Pilźnie!”

Hufiec ZHP Ziemi Pilźnieńskiej - „Aktywność pod znakiem słońca”

Stowarzyszenie o charakterze strzeleckim, kolekcjonerskim i rekonstrukcyjnym "Sokół" - „Strzelanie - uczy, bawi, integruje”.

Gminę Pilzno podczas gali reprezentował zastępca burmistrza Krzysztof Krawiec. Wydarzeniu towarzyszyły wykłady starosty dębickiego Piotra Chęćka na temat„Samorząd – biznes – edukacja. Współpraca i wzajemne relacje”, a także Krzysztofa Góreckiego dyrektora ZSE Dębica („Współpraca szkolnictwa branżowego z pracodawcami na przykładzie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy”) i Ryszarda Pajury, wydawcy "Obserwatora Lokalnego" ("Czy media lokalne nadal są potrzebne? Rozwój prasy
lokalnej w powiecie dębickim w ostatnim 30-leciu na tle doświadczeń własnych").

Cztery oferty na prace w ośrodku

ośrodek zdrowia w Pilźnie

Cztery oferty zostały złożone w przetargu na przebudowę i modernizację kondygnacji pierwszego piętra budynku ośrodka zdrowia w Pilźnie na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Co istotne, gmina na sfinansowanie zamówienia zamierzała przeznaczyć kwotę: 193 000 , natomiast dwie z czterech ofert opiewają na mniejsze kwoty, to jest 174 487,19 zł i 189 317,91 zł.

Stanisław Brudny zaprasza na Misterium

misterium św. Jana Nepomucena

Wraz ze Stanisławem Brudnym, nestorem polskich aktorów zapraszamy do udziału w niezwykłym wydarzeniu - Misterium św. Jana Nepomucena, które odbędzie się w sobotę, 1 października o godz. 19 na moście na Dulczy przy ul. Słowackiego w Pilźnie.

Zdjęcia

Duże zainteresowanie dodatkiem węglowym

Dodatek węglowy

3580 wniosków o dodatek węglowy złożyli mieszkańcy miasta i gminy Pilzno. Trwa weryfikacja wniosków, jednak już teraz wiadomo, że po zmianie zasad przyznawania świadczenia, część wnioskodawców nie otrzyma rządowej dotacji. Nasz samorząd wkrótce powinien otrzymać środki na wypłatę dodatku.

Święto pieczonego ziemniaka w Parkoszu

Święto pieczonego ziemniaka w Parkoszu

Z okazji pożegnania lata i powitania jesieni, w Szkole Podstawowej w Parkoszu obchodzono dzień pieczonego ziemniaka. W zabawach i konkursach chętnie uczestniczyli uczniowie, jak również podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Parkoszu. Dla wszystkich uczestników rodzice uczniów przygotowali pieczone kiełbaski i słodki poczęstunek.

Co łączy Steczkowską z Pilznem?

Nasze Pilzno

W najnowszym wydaniu "Naszego Pilzna" znajdziemy m. in. obszerną relację z niezapomnianych dożynek gminnych w Podlesiu (przy okazji Zofia Mossoń zdradza genezę nazwy Podlesie Machowskie). Pani Zofia przybliża nam też, co, a w zasadzie kto, łączy Justynę Steczkowską z Pilznem. Możemy również przeczytać o tym, co mieszkańcy zgłaszają na mapie zagrożeń.
Zapraszamy do lektury!

Gminne ćwiczenia strażackie

Gminne ćwiczenia strażackie

W sobotę, 17 września odbyły się w Zwierniku Gminne Ćwiczenia Strażackie "Pilzno 2022" z udziałem jednostek z terenu naszej gminy. Ćwiczenia zorganizowane zostały przez Zarząd Gminny ZOSP w Pilźnie, prowadzone przez komendanta gminnego Wacława Jurka oraz wiceprezesa Mariusza Witka.

Strażacy sprawdzali swoje umiejętności w trzech epizodach. Do pierwszej akcji wyjechali ratować poszkodowanych w wypadku maszyny rolniczej, która przewoziła bale słomy i uległa przewróceniu, przygniatając jedną osobę oraz raniąc dwie kolejne. Drugi epizod ćwiczeń to wypadek komunikacyjny samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym, w którym również ucierpiały osoby. Ostatnia akcja to pożar stogu siana, od którego zapala się pobliski zakład produkcyjny, a ogień odcina drogę ucieczki kilku pracownikom. Ćwiczenia prowadzone były pod czujną obserwacją oraz z cennymi wskazówkami funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z Dębicy.  

Wycieczka uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej na Roztocze

Roztocze było tegorocznym celem wycieczki wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Lipinach. Wycieczka była możliwa dzięki dofinansowaniu Klubu Wolontariatu i Wydziału Środowiska Urzędu Gminy w Pilźnie. Wszyscy mieli okazję poczuć klimat roztoczańskiej przyrody, poznać nieco historii, a nawet oglądnąć fragmenty innych planet w postaci meteorytów czy troszkę młodsze „antyki” rodem z PRL -u. Przez kilka godzin uczniowie zdążyli zobaczyć bardzo niewielką część roztoczańskich skarbów i zostali zachęceni nie tylko do ochrony przyrody poprzez całoroczną pracę, ale także do jej poznawania.

Zdjęcia