Oferta inwestycyjna

Nieruchomości położone w miejscowości Strzegocice:

- możliwość zakupu sąsiednich działek:

- przeznaczenie: różnego rodzaju usługi nieuciążliwe dla ludności (typu: gastronomiczne, hotelarskie, sportowe, rekreacyjne, itp.) oraz zabudowa mieszkaniowa:

- w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu jest trzy różne zapisy: dla terenu przyległego do drogi krajowej pas ok.160 m w głąb działki  – zapis „3.MN  - teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej” , w dalszej części pas ok.240 m –zapis „3.U - teren zabudowy usługowej”, końcowy pas ok.250 m – zapis „1.US -teren usług sportu i rekreacji” . Taki rodzaj podziału terenu podyktowany jest sąsiedztwem  przyszłego zalewu.

- media: energia elektryczna, gaz, wodociąg, telekomunikacja;

- opis: działka niezabudowana, użytkowana rolniczo, o wydłużonym kształcie, atrakcyjna lokalizacja - ok.2 km od drogi krajowej Nr 4, bezpośrednie sąsiedztwo drogi krajowej Nr 73 Pilzno-Jasło i przylega do terenów zalewu pn. Zbiornik „PILZNO”, możliwość lokalizacji różnego rodzaju inwestycji. Własność Gminy PILZNO, sprzedaż w formie przetargu. 

- bezpośrednio przy drodze krajowej Nr 73 Pilzno-Jasło, działka nr 115/4  o pow. 10,55 ha

- tereny usytuowane wzdłuż Zalewu  PILZNO o pow. 7,48 ha nieużytkowane, łatwo dostępne z drogi asfaltowej prowadzącej od drogi krajowej nr 73 do Zakładu Eksploatacji Kruszywa II w Strzegocicach PPKiUG „KRUSZGEO” w Rzeszowie z przeznaczeniem w planie zagospodarowania: „3.US.PG teren obszaru górniczego „Strzegocice-Zalew” z docelową rekultywacją w kierunku usług sportu i rekreacji …” wraz z wodami Zalewu o pow. 55,26 ha. Własność Gminy PILZNO, sprzedaż  jw.


Gmina Pilzno jest właścicielem nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów obrębu Podlesie Machowskie numerem 185 o pow. 0,51 ha, dla której prowadzona jest Księga Wieczysta Nr 59 601.

Nieruchomość położona w centralnym miejscu wsi w niewielkiej odległości od kaplicy kościelnej i domu ludowego, w którym znajduje się sklep, remiza OSP. W okolicy brak zakładów produkcyjnych, które miałyby negatywny wpływu na otaczające środowisko.
Malowniczy zakątek, w którym króluje cisza i spokój, gdzie można wypoczywać lub prowadzić rehabilitacje.
Dojazd gminną drogą asfaltową prowadzącą przez las ok. 2,5 km od zjazdu z drogi krajowej E-4 w miejscowości Machowa.

Działka jest zabudowana budynkiem byłej szkoły podstawowej. Budynek drewniany parterowy bez podpiwniczenia, po kapitalnym remoncie: wymieniony dach, stolarka okienna i drzwi zewnętrzne, wykonana elewacja-płytami sidingowymi. W budynku znajduje się pięć dużych pomieszczeń po salach lekcyjnych oraz jedno mniejsze o pow. ok. 5m2, dwa jednokabinowe WC, mini aneks kuchenny i pomieszczenie hydroforni, korytarz łączący wszystkie pomieszczenia i dwa niezależne wejścia - jedno z dobudowanej werandy.

Zaopatrzenie w wodę z wodociągu gminnego, możliwość korzystania z wody źródlanej ze studni przy budynku, odprowadzenie ścieków do szamba (zbiornika wybieralnego) usytuowanego na działce.
Całość terenu ogrodzona ogrodzeniem trwałym i zagospodarowana pod potrzeby szkoły tj. na murawie trawnika wyznaczone boisko do piłki nożnej i ręcznej, boisko do piłki siatkowej, mini plac zabaw (piaskownica, huśtawki).

Gmina zaprasza chętnych mających pomysł na wykorzystanie opisanego obiektu do składania ofert w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Pilźnie. Możliwość długoterminowej dzierżawy obiektu bądź sprzedaży.

mapka Podlesie