78. rocznica akcji "Burza" i bitwy na Kałużówce

Kałużówka

Zapraszamy do udziału w obchodach 78. rocznicy akcji "Burza" i bitwy na Kałużówce. Pilźnieńskie uroczystości odbędą się 20 sierpnia. O godz. 16 w kościele OO. Karmelitów w Pilźnie zostanie odprawiona msza św. Następnie o godz. 17.15 zaplanowano montaż słowno-muzyczny połączony z ceremonią złożenia kwiatów przy pomniku AK w Gołęczynie.

Madagaskar w Machowej

Pilźnieńskie kino plenerowe

Pilźnieńskie kino plenerowe tym razem zawita do Machowej. W piątek, 19 sierpnia o godz. 20 rozpocznie się seans filmu "Madagaskar 3". Zapraszamy na plac przy remizie OSP, wstęp wolny!

Witaj integracjo!

piknik

Stop izolacjo! Witaj Integracjo! Pod takim hasłem przebiegał Piknik Rodzinny zorganizowany przez Koło Gospodyń Energicznych w Strzegocicach w ramach programu #Działajlokalnie. Wspaniała letnia pogoda pomogła zrealizować wymarzony cel - zorganizować spotkanie w wielopokoleniowym towarzystwie i razem spędzić czas. Dla dzieci przygotowano zjeżdżalnie, malowanie twarzy, bańki mydlane, tańce czy darmowe słodycze. Starsi oprócz poczęstunku przygotowanego przez KGW spędzali czas na rozmowach i tańcu.

Duża frekwencja oraz uśmiechy na twarzach przybyłych gości były dla organizatorów wielką nagrodą za pracę włożoną w przygotowanie imprezy. W organizację imprezy włączyła się Gmina Pilzno oraz strażacy z OSP w Strzegocicach i Słotowej. Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków, Gminą Jodłowa, Tikkurila Polska S.A.

Pomóżmy Wiktorowi

Wiktor Kopeć

11-letni Wiktor Kopeć potrzebuje naszej pomocy! U młodego mieszkańca Dębicy zdiagnozowano nowotwór kości piszczelowej - osteosarcomę.

- Gdy przyszła diagnoza nie mogliśmy uwierzyć w to, że to może być prawda. Wiktor jest dzieckiem niedowidzącym, ma niedorozwój nerwów wzrokowych. Całkiem niedawno z tego powodu uderzył się w biurko, którego nie zauważył. Trafiliśmy do lekarza na prześwietlenie, jednak nie umiał nam pomóc, tak samo jak kolejny specjalista z Rzeszowa. Otrzymaliśmy skierowanie do Warszawy, a tam diagnoza zwaliła nas z nóg - osteosarcoma. Byliśmy załamani, jednak wiemy, że musimy pomóc naszemu dziecku przejść tę niezwykle trudną drogę, by na końcu zobaczyć upragniony cel - zdrowego syna. Sami nie udźwigniemy tego finansowo, dlatego prosimy o pomoc. Wierzymy, że z Waszą pomocą nam się uda! - podkreślają rodzice.

Zbiórka na Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/wiktor-kopec

Zapraszamy na mini piknik naukowy

piknik naukowy Pilzno

Dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, dlatego już w najbliższy czwartek oprócz cotygodniowych animacji zapraszamy na mini piknik naukowy. W programie pokazy i warsztaty naukowe oraz zajęcia z programowania, na te ostatnie obowiązują zapisy!

Informacja dla hodowców psów, kotów i fretek

Wielka Brytania

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dębicy zwraca się prośbą o kontakt ze strony hodowców psów, kotów i fretek z terenu powiatu dębickiego, planujących w przyszłości wysyłki zwierząt towarzyszących do Wielkiej Brytanii. Podmioty te będą musiały zostać wpisane na listę, która zostanie udostępniona brytyjskim służbom weterynaryjnym. Tylko podmioty znajdujące się na ww. liście będą mogły komercyjnie wysyłać zwierzęta towarzyszące na terytorium Wielkiej Brytanii.

Z uwagi na termin zamknięcia list - 22 sierpnia 2022 r. zainteresowani hodowcy powinni zgłaszać się jak najszybciej do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Dębicy.

Powiatowy Inspektorat Weterynarii 39-200 Dębica, ul. Kosynierów Racławickich 16 tel. 14 681-82-42 fax 14 682-86-42 wewn. 40

"Shrek" w Zwierniku

kino Zwiernik

Przed nami kolejna odsłona Pilźnieńskiego Kina Plenerowego. W piątek, 5 sierpnia przy Wiejskim Domu Kultury w Zwierniku odbędzie się pokaz filmu "Shrek Forever". Wstęp wolny, rozpoczęcie o godz. 20.30. Zapraszamy serdecznie!