Aktualności

Sprawdzian wiedzy o pożarnictwie

OTWP Pilzno

W Publicznej Szkole Podstawowej w Pilźnie im. Władysława Jagiełły odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP), w których wzięło udział 18 uczniów z terenu gminy Pilzno.

Uczestników turnieju powitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Pilźnie Bernadetta Książek. Następnie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w podziale na trzy grupy  wiekowe, musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Nad sprawnym przebiegiem eliminacji czuwali st. kpt. Jan Moskal i kpt. Piotr Książek reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy oraz Zbigniew Zyznar prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pilźnie. Po ogłoszeniu wyników burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska złożyła wszystkim uczestnikom gratulacje i wręczyła dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Pilźnie. Zdobywcy I i II miejsca z każdej grupy wiekowej zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych Turnieju. Poniżej lista laureatów:

 

I grupa wiekowa

  1. Wojciech Małozięć – Szkoła Podstawowa w Łękach Górnych
  2. Weronika Papiernik – Szkoła Podstawowa w Słotowej
  3. Gabriela Duś – Szkoła Podstawowa w Słotowej

 

II grupa wiekowa

  1. Przemysław Kusza – Szkoła Podstawowa w Łękach Górnych
  2. Natalia Bal – Szkoła Podstawowa w Pilźnie
  3. Klaudiusz Mazur – Szkoła Podstawowa w Zwierniku

 

III grupa wiekowa

  1. Jakub Gęza – Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia w Pilźnie
  2. Kacper Łazowski – Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia w Pilźnie
  3. Wiktor Pękala – Technikum nr 2 w Dębicy

Wypełnianie wniosków o płatności obszarowe

Dyżur dopłaty Pilzno

W pomieszczeniu na dziedzińcu Urzędu Miejskiego w Pilźnie obok kasy od poniedziałku do piątku (w godz. 7.30:15-30) odbywa się dyżur specjalistów Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Rolnicy mogą skorzystać z pomocy przy wypełnianiu wniosków obszarowych, a w tym nowej płatności - "ekoschematów".

Dodatkowe informacje pod nr tel. 723 977 434.

OPS w nowej lokalizacji

OPS Pilzno

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pilźnie informuje, że od dnia 23.03.2023 r. funkcjonuje pod nowym adresem: Pilzno, ul. Legionów 28, I piętro (nad Ośrodkiem Zdrowia NZOZ PILMEDIC).

Dotacje na zakup książek

Biblioteki

Powołany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty zespół do oceny wniosków o udzielenie wsparcia finansowego w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” dokonał oceny wniosków o udzielenie wsparcia finansowego, złożonych przez organy prowadzące w ramach ogłoszonego naboru wniosków w 2023 r.

Wojewoda Podkarpacki podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego organom prowadzącym, wskazując placówki wychowania przedszkolnego i szkoły, które zostały zakwalifikowane do udziału w programie, wraz z wysokością przyznanego im wsparcia finansowego. Na liście są też oddziały przedszkolne z terenu naszej gminy:

Odziały przedszkolne:

1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipinach – 1500 zł

2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach Dolnych – 2500 zł

3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Machowej – 1500 zł

4. Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilźnie – 1500 zł

5. Publiczna Szkoła Podstawowa w Słotowej – 2500 zł

6. Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzegocicach – 2500 zł

7. Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwierniku – 2500 zł.

 

Łączna kwota dofinansowania: 80% - 14 500 zł

Wkład własny: 20% – 3 625 zł

Całkowity koszt zakupu książek do czytania: 18 125 zł

Szereg dróg do przebudowy i modernizacji

Remonty dróg Pilzno

Samorząd miasta i gminy Pilzno sukcesywnie i konsekwentnie inwestuje w poprawę stanu dróg gminnych. W ostatnich dniach ogłoszono przetarg na przebudowę i modernizację aż 10 odcinków dróg.

W mieście Pilźnie zaplanowano: rozbudowę drogi przy ul. Kościuszki oraz przebudowy dróg przy ulicach: Kwiatowej, Różanej, Pana Tadeusza i drogi na działce nr 1035 w kierunku Akpilu.

Z kolei w sołectwach przewidziano przebudowę dróg w następujących lokalizacjach: Strzegocice-Bielowy koło osiedla w kierunku dawnej żwirowni; Zwiernik "Góra Wschodnia"; Lipiny koło firmy Gabi, Parkosz "droga na Pitaka" oraz Łęki Dolne w kierunku Wierzchowin.

Gmina otrzymała na te cele inwestycyjne wstępną promesę dofinansowania z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Powstaje Centrum Kultury Zawisłocze

Centrum Kultury Zawisłocze

Nieopodal szkoły w Dobrkowie powstaje budynek, który będzie pełnił funkcję Centrum Kultury „Zawisłocze". Obiekt będzie służył lokalnym społecznikom, którzy aktywnie działają na rzecz rozwoju okolicznych sołectw i integracji mieszkańców.

Budowa budynku w Dobrkowie będzie kosztować ok. 3,4 mln zł i jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Fot. Krzysztof Kosowski

Przebudowa budynku parafialnego

Remont dom parafialny Pilzno

Praca wre, wkrótce mieszkańcy zyskają wielofunkcyjny i estetyczny obiekt kulturalno-integracyjny. Przebudowa budynku parafialnego w Pilźnie będzie kosztować ok.2,4 mln zł i jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Fot. Krzysztof Kosowski

Mistrzowie powiatu

SP Łęki Dolne

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łękach Dolnych zajęła I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w mini piłce siatkowej chłopców. Tym samym siatkarze będą rywalizować w zawodach rejonowych.

Zawody w kategoriach chłopców, jak i dziewcząt rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Pustkowie Osiedlu. Gminę Pilzno reprezentowały dwie szkoły: SP Słotowa - drużyna dziewcząt oraz SP Łęki Dolne – drużyna chłopców. W wyniku przeprowadzonych rozgrywek systemem „każdy z każdym” dziewczęta ze Słotowej zajęły IV miejsce.

Gminny Konkurs Pisanek Ludowych i Plastyki Obrzędowej

Konkurs wielkanocny Pilzno

Burmistrz Pilzna oraz Dom Kultury w Pilźnie serdecznie zapraszają do udziału w Gminnym Konkursie Pisanek Ludowych i Plastyki Obrzędowej. Szczegóły w załączonym regulaminie oraz na plakacie. Przewidziano atrakcyjne nagrody!

Pliki do pobrania:
Zdjęcia