Potrójne święto w Strzegocicach

Szkoła w Strzegocicach

W obecności licznych gości w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzegocicach uroczyście świętowano Dzień Mamy oraz 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, która jest patronką placówki. Spotkanie było też okazją do podzielenia się radością z sali gimnastycznej, którą do użytku oddano w czasie pandemicznych obostrzeń, przez co oficjalne otwarcie miało skromny charakter.

Społeczność szkolna przygotowała bogaty program artystyczny z piękną scenografią. Uczniowie zachwycali swoimi talentami oraz strojami w poszczególnych występach.

Na uroczystość do Strzegocic przybył również nestor polskich aktorów, pochodzący z Pilzna Stanisław Brudny. 92-latek wspominał czasy młodości spędzone nad Wisłoką oraz przyjaciół ze Strzegocic. Aktor wyrecytował też "Naukę" Juliana Tuwima i zdradził, że dwa tygodnie temu nagrywał audycję radiową związaną z Marią Konopnicką.

Szeroka relacja z wydarzenia w najbliższym wydaniu "Naszego Pilzna".