Sieć wodociągowa do rozbudowy

Wodociąg Pilzno

Opublikowano informacje z otwarcia ofert w przetargach na "rozbudowę sieci wodociągowej w gminie Pilzno" oraz na "rozbudowę sieci wodociągowej na terenie gminy Pilzno – etap II”.

Pierwszy z przetargów jest podzielony na trzy części i dotyczy: budowy sieci wodociągowej w miejscowości Łęki Górne, połączenie wodociągów - ulica Paderewskiego i budowy trzech przejść wodociągowych wraz z rozbiórką estakad. Złożono 6 ofert, jednak nie każdy z oferentów jest zainteresowany realizacją wszystkich trzech części. Oferty na całość opiewają na kwoty od pół miliona złotych do ponad 1 mln złotych.

Drugi z przetargów również jest podzielony na trzy części i dotyczy budowy sieci wodociągowej w Dobrkowie, Strzegocicach i Zwierniku. Złożono 4 oferty, z czego trzy firmy chcą wykonać wszystkie 3 części. Oferty na całość opiewają na kwoty od prawie 2,7 mln zł do ok. 3,6 mln zł.

Inwestycje są dofinansowane ze środków rządowych przekazanych na uzupełnienie subwencji ogólnej, z przeznaczeniem na wsparcie finansowe inwestycji w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę.